Декада української писемності та мови

“Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова.Любімо її, вивчаймо її,  розвиваймо її! Борімося за красу мови,за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови….”
                                                                                           Максим Рильський

Упродовж Декади української писемності і мови в ЗДО № 35 “Світлячок”, яка проходить з 25.10.2023 по 09.11.2023 р. були проведені:

•     тематичні заняття;
  •     бесіди;
  •     консультації;
  •     літературні  вікторини;
  •     онлайн екскурсія;
  •     читання українських народних казок та їх драматизація дітьми;
  •     ознайомлення  дітей з українськими поетами і письменниками та їх творами;
  •     прослуховування дітьми у записах українських пісень.

Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують  знання дітей про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій,народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Протягом декади, незважаючи на похмурі осінні дні, в садочку  панувала чарівна і весела атмосфера.

До Дня української писемності та мови група №3  провела тематичні заняття  «Мова наша калинова», "Подорож до країни Читайликів" читали   українські народні  казки ,  слухали  про Т.Г. Шевченка, аплікували символ української мови - калину,  прослуховували з  дітьми у записи  українських пісень. Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися,  збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос- більш нічого,
А серце бʼється- ожива,
Як їх почує!
                    Т.Г.Шевченко

У 2 групі до Дня української писемності та мови були проведені заняття: «Ой яка чудова, українська мова!» та «Мова рідна,слово рідне». Слова Т.Г.Шевченка стали важливим джерелом натхнення та роздумів для кожної дитини, що рідна мова- це невідʼємна частина Батьківщини  та її народу.

Діти розширили і поглибили знання про красу і силу української мови, багату на прислівʼя, приказки,казки, загадки. І зрозуміли найголовніше- що кожен має право розмовляти своєю рідною мовою і пишатися нею!
На заняттях діти здійснили віртуальну мандрівку, де кожна «Зупинка» містила різноманітні завдання, дидактичні ігри, логоритмічні вправи, рухливу народну гру та чистомовки.
Під час заняття були використані інтерактивні технології, а саме: «Сенсорна підлога». Діти із задоволенням гралися та виконували запропоновані вихователем завдання.
Окрасою заняття був зроблений з дітьми колаж на тему: «Рідна мова нас єднає».
Діти були активними учасниками творчого процесу, від якого отримали безліч позитивних емоцій та вражень.

"Наша мова калинова"